>

UDHETIM NE SELANIK TRE DITE CMIMI 100 Euro

03/18/12 11:23 pm | Comments Off on UDHETIM NE SELANIK TRE DITE CMIMI 100 Euro | Posted By: admin

Dita e parë, dt . Nisja nga Tirana në oren 07:00 dhe udhëtimi me autobus nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime të shkurtra gjatë rrugës ne Pogradec dhe ne Kostur. Mbrritja në Selanik. Akomodimi në Hotel me 3 yje.Pas darkes ne hotel,kohe e lire per argetim.

Dita e dytë,dt . Mengjesi ne hotel. Vizitë panoramike e Selanikut, vizitohen:Platia Aristotelus qe eshte qendra e qytetit te sekanikut.Zona pedonale Odos Gounari(rruga triumfale e qytetit).Vizite e Agios Dimitrios:Xhamia e Turqeve qe ne fillim u ndertua per nder te San Demetrios, Pasdite e lire per shoping tek njeri prej supermarketeve me te medhenj te qytetit.Kthimi ne hotel dhe ps nje pushimi te shkurter darkojme ne njerin prej lokaleve me muzike live.

Dita e tretë,dt . Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalese ne Verie ku do vizitohet Verginia nje nga qytetet me te lashta te rajonit te Maqedonise qendrore.Qyteti eshte bere I fmashem ne vitin 1977 kur nje grup arkeologesh grek zbuluan varin e mbretit Filip babi I Aleksandrit te Madh. Mbrritja në Shqipëri.

Çmimi Euro për person të Rritur në Dhomë Dyshe,
Në pagesë përfshihen:

  1. Udhëtimi vajtje-ardhje me autobuz
  2.  Transfertat dhe shëtitjet me autobuz.
  3. Akomodim në hotel 3 yje për 2 netë qëndrimi.
  4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program

PROGRAM TURISTIK 3 dite e 2 nete me autobus ne OHER – Maqedoni: Fjetja 2 nete ne Oher, v

DITA E PARE: Nisja nga Tirana,do te behet ne ora 07.00, para agjensise STAR TRAVEL,Rreth Rrotullimi “ZOGU I ZI”.Udhetimi vazhdon ne drejtim te kalimit doganor Qafe Thane per te vazhduar ne drejtim te Maqedonise.Menjehere zbresim ne Struge, ku bejme nje pushim ne qytet, si dhe nje shetitje njohese qytetit te Struges(Qyteti I shtrire ne lumin drin I cili perfundon ne Adriatik,ku mund te gjeni pjese historike si Manastiri I Kalistets I cili I perket shek 15 me stilin e kishes ne gur si dhe vizite ne pazarin tradicional te qytetit.

DITA E DYTE: Mengjesi ne ora 08.00. Pas mengjesit ne hotel grupi turistik niset per ne qendren e qytetit karakteristik te Ohrit, ku qendrojme disa ore duke bere vizita turistike ne Kalane e ketij qyteti, ne qytetin e vjeter dhe shetitoren gjate bregut te liqenit. Rreth mesdites nisemi per ne Shqiperi. Ne Shen Naum bejme nje ndalese dhe nje vizite te shkurter turistike.Kalimi per ne Shqiperi behet me dalje nga pika doganore e Tushemishtit,me drejtim qytetin e Pogradecit ku bejme nje ndalese per pushim dhe dreke. Pas kesaj ndalese dhe pushimi vazhdojme udhetimin ku mberrijme ne Tirane ne oret e vona te mbremjes duke bere edhe mbylljen e programit.

Intinerari:

Nisja me autobus ne itinerarin Tirane – Qafthane – Struge-Oher-Shen Naum-Tirane

No Comments

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.